تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته

دسته بندی ها :
تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته

بازدیدها: 28

تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته ( Digital Noise Reduction )

یکی از نگرانی های افرادی که از دوربین مدار بسته استفاده می کنند این است که آیا دوربین فقط در روز تصویر را نمایش میدهد یا در شب هم می توانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم، تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم.

dnr

نورپردازی دوربین مدار بسته در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز ، و یا دوربین هایی که دارای “ال ای دی” مادون قرمز بودند ، این مشکل تا حدودی حل شد.

اما تصاویری که در شب توسط دوربین مداربسته روی مانیتور نمایش داده می شد، معمولا همراه با برفک هایی بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفاویت مورد نیاز را نداشت.

این مساله باعث میشد که تا حدود ۳۰ درصد از کارائی دوربین مداربسته از بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است.

پس مشکل نویز تصاویر چگونه باید برطرف می شد؟

پس از مدت ها تحقیق، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا، بالاخره دوربین هایی با تکنولوژی DNR = Digital Noise Reduction یا همان، کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شد .
این دوربین ها، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصویر را حذف میکنند و کیفیت و شفافیت تصاویر به حد مطلوب میرسد .

همانطور که میدانید، در طراحی سیستم دوربین مدار بسته باید قیمت قطعات شامل دوربین های مداربسته و ذخیره سازها و … را هم در نظر داشته باشید.

ممکن است هزینه یک دوربین با قابلیت دی ان آر کمی در ابتدا بالاتر از یک دوربین معمولی به نظر برسد، اما هزینه برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ، یا هزینه یک پروژکتور مادون قرمز را هم اگر به هزینه یک دوربین معمولی اضافه نمایید، متوجه خواهید شد که پس از مدتی، هزینه های شما بیشتر از حالی خواهد شد که از ایتدا دوربینی با تکنولوژی دی ان آر DNR در پروژه استفاده می کردید.

 

3dnr

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. AffiliateLabz گفت:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

 
X